Chelsea NFL Limited Edition Team Jersey, Limited Edition Basketball Jerseys jersey4vip
Cheap Original Nike Shoes, Cheap Original Nike Soccer Cleats click for source
گران‌ترین‌ موسسه‌های اقتصادی جهان

 

 

گزارش سالانه "BrandZ" در زمینه گران‌ترین موسسات اقتصادی جهان برای سال ۲۰۱۴ هرسال در روزهای پایانی ماه مه منتشر می‌شود. برای تعیین ارزش شرکت‌ها و موسسات اقتصادی تنها آمار داده‌های اقتصادی همچون خرید و فروش تاثیرگذار نیستند، بلکه نظر مصرف‌کنندگان نسبت به کالاها و خدمات تولیدی نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. صدرنشین لیست سال جاری شگفتی‌آفرید.
 

 

جهش شگفت‌انگیز
گوگل با یک جهش بی سابقه ۴۰ درصدی اپل را پشت سر گذاشت و صدرنشین لیست سال جاری شد. بهای شرکت گوگل براساس گزارش سالانه "BrandZ" بالغ بر ۱۵۸ میلیارد و ۸۴۳ میلیون دلار است. گوگل گلاس، سرمایه گذاری در هوش مصنوعی، خرید‌های جدید، استفاده جدید از آندروید در صنعت اتومبیل سازی و عشق به نوآوری باعث این جهش در ارزش شرکت گوگل شده است.

 

هنوز هم خوب

اپل در سال جاری به رتبه دوم سقوط کرد. این شرکت آمریکایی موفق شده بود طی سه سال گذشته جایگاه خود را در صدر جدول حفظ کند. حال ارزش اپل با سقوط ۲۰ درصدی ۱۴۸ میلیارد و ۸۸۰ میلیون دلار اعلام شده است. آیا موفقیت اپل در دوران بعد از استیو جابز همچنان ادامه خواهد یافت؟


 

 

آی بی ام در رتبه سوم

شرکت آمریکایی آی بی ام با ارزشی معادل ۱۰۷ میلیارد و ۵۴۱ میلیون دلار در رتبه سوم قرار دارد. لیست با ارزش‌ترین موسسات اقتصادی برای یکصدمین بار است که بنا به درخواست شبکه تبلیغاتی "WPP" در بریتانیا از سوی "BrandZ" تهیه می‌شود.

 

 

شرکت نرم‌افزاری دایناسور

   شرکت مایکروسافت موفق شد با افزایش ۳۰ درصدی، ارزش خود را به ۹۰ میلیارد و ۱۸۵ میلیون دلار افزایش دهد و در جایگاه چهارم قرار گیرد. بر ارزش شرکت ها و شرکت‌هایی که در عرصه فناوری فعالیت می‌کنند به شدت افزوده شده است.

 

 

با ارزش‌ترین اغذیه فروش
شرکت مک دونالدز علیرغم کاهش ۵ درصدی ارزش و تنزل یک رتبه، هنوز هم با ارزشی معادل ۸۵ میلیارد و ۷۰۶ میلیون دلار جزو ۵ شرکت باارزش جهان است. کاهش ارزش و رتبه مک دونالدز رابطه مستقیم با روی‌گردانی مصرف‌کنندگان از فست‌فود و توجه به غذای سالم دارد.

 

همه می‌نوشند

نوشیدنی که حتی در کیوسک‌های جنگل‌های استوایی نیز یافت می‌شود. کوکاکولا با ارزش ۸۰ میلیادر و ۶۸۳ میلیون دلار در جایگاه ششم قرار گرفته است.

 


شرکت‌های اعتباری

در میان شرکت‌های اعتباری شناخته شده جهان، ویزا با ارزش ۷۹ میلیارد و ۱۹۷ میلیون دلار از رقیبانی چون مستر کارت پیشی گرفته و در رتبه هفتم لیست پرارزش‌ترین‌ها قرار گرفته است. 

مخابراتی‌ها

در لیست ۵۰ شرکت با ارزش جهان، شرکت مخابراتی "AT&T" با ارزش معادل ۷۷ میلیارد و ۸۸۳ میلیون دلار در رتبه هشتم قرار گرفته است.

 


اعتیاد
تبلیغ سیگار و کشیدن آن در بسیاری از اماکن عمومی ممنوع است. با این حال اعتیاد به سیگار باعث شده تا شرکت مارلبرو با ارزشی معادل ۶۷ میلیارد و ۳۴۱ میلیون دلار در رتبه نهم لیست پرارزش‌ترین شرکت‌های دنیا قرار گیرد.

 

با ارزش‌های آلمانی
در میان اتومبیل‌سازان آلمانی BMW با فاصله زیادی از مرسدس بنز در رتبه ۳۲ قرار گرفته است. در این لیست ارزش BMW با ۷ درصد افزایش نسبت به سال‌ قبل معادل ۲۵ میلیارد و ۷۳۰ میلیون دلار اعلام شده است. مرسدس بنز با افزایش ۲۰ درصدی، ارزشی معادل ۲۱ میلیارد و ۵۳۵ میلیون دلار دارد و در رتبه ۴۲ قرار گرفته است.

 

دومین رتبه در بالارفتن قیمت

فیس بوک با ۳۵ میلیارد و ۷۴۰ میلیون دلار شاهد افزایش ۶۸ درصدی ارزش خود بود که در رتبه ۲۱ جای گرفت. شرکت Tencent اما موفق شد ۹۷ درصد بر ارزش خو بیافزاید و ناگهان با ۵۳ میلیارد و ۶۱۵ میلیون دلار در رتبه چهاردهم قرار گیرد.

 

ژاپنی باارزش

تویوتا علیرغم مشکلات تکنیکی و فراخواندن اتومبیل‌هایش ۲۱ درصد افزایش یافته و با ۲۹ میلیارد و ۵۹۸ میلیون دلار در رتبه ۲۶ لیست باارزش‌ترین‌ها قرار گرفته است.

 

مبلمان برای همه

"ای کی آ" شرکت سوئدی که مبل‌ و لوازم خانگی‌اش به منازل بسیاری راه یافته در میان ۵۰ شرکت برتر جهان رتبه آخر را دارد. شرکتی که ۱۹ میلیارد و ۳۶۷ میلیون دلار ارزش دارد، ۶۱ درصد بر ارزش آن افزوده شده و جایگاه خود را در لیست ۲۴ رتبه بالاکشانده است.

 

ورود یک پرنده به لیست
توئیتر شرکت تازه وارد به لیست است که ارزشی برابر با ۱۴ میلیارد دلار دارد. این شرکت هنوز در بین۵۰ شرکت برتر جهان راه نیافته، شاید یکی از دلایل آن این باشد که هنوز راهی برای کسب سود از این طریق پیدا نشده است.